IQOS Kullanım Klavuzu ile Kolay Öğrenin

IQOS, 350 ° C’ Yakmadan buharlaştırarak kullanımınızı sağlar. Bunun yeni bir teknoloji olması her ne kadar belirli sağlık sorularını da beraberinde getiriyor olsa da bunun sağlık risklerini önemli ölçüde azalttığı belirli testler sonucu kanıtlanmıştır.

Ancak uzun süreli kullanım (30 yıl gibi ) durumlar için herhangi bir test söz konusu olamaz. Bu nedenle ilgili yazımızı dikkatli okumalı ve belirtmiş olduğumuz kaynakları da değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

IQOS, PMİ‘nin en büyük yatırımlarından biridir. Bunun en önemli etkenlerinden birisi de e sigaraya olan yoğun taleptir. Her ne kadar bunu belirtmiyor olsalar da geçmiş dönemlerden bu yana yaptığımız pazar araştırmalarına göre aslında dumansız sigaranın bu piyasaya etkisinin oldukça fazla olması ve tütün satıcılarının kendilerini risk altında görmesi, pazar paylarının düşmesi aslında onları bu yönde yatırımlara itmiş gibi görünüyor.

Heets ile Birlikte İqos Sigara Kullanım Olanakları

HEETS, baktığınız da her ne kadar ıqos cihazları ile uyumlu görünüyor olsa da aslında bu kartuşlar farklı bir çok cihaz ile de kullanılabiliyor. Ülkemiz de ve belirli şehirler de satışa sunulmadıklarından dolayı aslında bizim odak noktamızın dışında kalıyor olsa da bunu değerli okurlarımız ile paylaşma gereği duydum.

Yanmayan sigara ve tütün anlamında yaptığımız pazar araştırmalarına göre dünya genelinde satışı söz konusu olan ve temin edilen ülkeler arasında en çok tercih edilen Heets Kartuşu için oldukça popüler tatlar da söz konusudur. Bunların örneklerine Buradan bakabilirsiniz.

IQOS Detaylı Kullanım Rehberi

Tütün ünitesi adı verilen kısaltılmış sigara cihazınıza yerleştirilir. IQOS’ta yanma söz konusu değildir, ancak tütün içerisindeki gliserini yaklaşık 660 ° F’ye ısıtır, bu da daha sonra nikotin taşıyan buhar salar. Salmış olunan buharın sizin için vermesini istediğiniz tadı dilediğiniz biçimde ve kendi damağınıza uygun olarak stok durumuna göre sipariş verebilirsiniz.

Not: Lütfen ilk kullanımlarda hafif içimleri tercih ediniz

İQOS Cihaz ilk kurulum aşaması

HEETS yanmadığından, klasik bir sigara içerken genellikle solunan katran ve katı parçacıklar yoktur. Her türlü uzmanın tartışmalı tartışmalarına rağmen, bu sigara içme daha düşünülebilir çünkü bir IQOS kullanıcısının solunum sisteminin nasıl iyileştiğini ve nefes almanın çok daha kolay olduğunu hissetmesi iki haftadan fazla sürmez.

IQOS Kutu içeriğinde neler var

  • Şarj Cihazı IQOS
  • Tutucu IQOS
  • Şarj kablosu USB 2A
  • Temizlik fırçası
  • Etanol temizleme çubukları

İQOS Kurulum ve Kullanım Sorunları

Tütün ünitesi, her kullanımdan sonra tekrar şarj olması için 4 dakika şarj edilmesi gereken şarj cihazına geri yerleştirilen bir tutucuda ısıtılır. Daha küçük bir elektronik sigaraya benziyor ancak IQOS gerçek tütün kullandığından sıvı yok. Düğmeyi bir süreliğine tutucuda tutmak düğmeyi etkinleştirir ve yaklaşık 15 saniye sonra tütün ısıtmak mümkündür.

Şarj cihazı

IQOS şarj cihazı, her kullanımdan sonra içine yerleştirilmesi gereken tutucuyu şarj etmek için kullanılır. Şarj cihazı, tutucuyu yaklaşık 30 kez ısıttıktan sonra şarj edilmelidir. Kutu içeriğinde size özel şarj aleti ile birlikte bir çok varyasyonun da anlatıldığı kitapçık verilmektedir.

IQOS 2.4+ şarj cihazının yan tarafında iki düğme ve bir dizi LED ışığı bulunur. İlk ışık, tutucunun şarj edildiğini gösterir. Sonraki dört ışık pil ömrünü gösterir. Üst düğme şarj cihazını açar. En alttaki Bluetooth kullanarak IQOS’u akıllı telefonunuzla eşleştirmek için kullanılır. Bu detayların daha fazlası için aklınıza takılan tüm sorulara iletişim kısmından anında cevap verebiliriz.